Lietuviškai English

Viešoji įstaiga Pakruojo verslo informacijos centras

Įmonės kodas 168290365 Ne PVM mokėtojas
Pergalės g. 1, LT-83159, Pakruojis
Tel./faks. (8 421) 61 213 

Mob. 8 616 10 765 

El. paštas: info@pakruojovic.lt  

Naujienos
2017-08-10
,,VERSLO VARIKLIS - SVAJONĖS!"

 

„Verslo variklis – svajonės!”

2017 m. lapkričio 10 d., minint profesinę verslo atstovų šventę – Verslo dieną, įvyko jaunimo verslumo skatinimo renginys „Verslo variklis – svajonės!”.

Renginyje dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės administracijos, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro, VšĮ Pakruojo verslo informacijos centro, Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos Atviro jaunimo centro atstovai, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Linkuvos gimnazijos, Žeimelio gimnazijos, Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos, Balsių, Pašvitinio, Rozalimo ir Lygumų pagrindinių mokyklų moksleiviai ir juos lydintys mokytojai. Susirinkusius pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas ir Pakruojo rajono verslininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Edikas Drupas.

Renginio metu vyko protų mūšis „Verslo labirintai 2017“ (vedėjas Žygimantas Macevičius). Protų mūšis buvo sudarytas iš 5 turų: „Vaizdai“ (logotipų fragmentai), „Bankai ir pinigai“, „Žaibas“ (prekybos centrų pavadinimai), „Išradimai ir ne tik“ bei muzikinis turas (garso takelių ištraukos iš reklamų). Pakruojo rajono mokyklų jaunimas atkakliai kovojo ir ieškojo teisingo kelio verslumo labirintuose.

Protų mūšį nugalėjo Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos komanda, kuri laimėjo edukacinę išvyką į Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginį – parodą „Mokykla 2017“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ bei ekskursiją Energetikos ir technikos muziejuje (VšĮ „Lietuvos energetikos muziejus). Išvyka į parodą ir muziejų padovanota ir visiems komandą lydintiems asmenims. Antrąją vietą užėmė Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos komanda, kuri laimėjo edukacinę išvyką į Pakruojo krašto muziejų „Žiemgala“ muziejų. Jų laukia ekskursija muziejuje, 2,5 val. trukmės muilo gamybos edukacinė programa ir orientacinės varžybos po Žeimelio miestelį. Garbingą trečią vietą užėmė Žeimelio gimnazijos komanda, kuri laimėjo išvyką į VšĮ Pakruojo verslo informacijos centrą. Jų laukia 2 val. trukmės žvakių liejimo edukacinė programa su bitininke.

Po to Pakruojo sinagogoje vyko Jungtinėje Karalystėje gyvenančios dokumentinių filmų režisierės Neringos Medutytės sukurto filmo „Svajonių slėnis“ peržiūra ir atvira diskusija su jaunimu bei renginio svečiais apie verslumo skatinimą ir svajonių realizavimą (Atviro jaunimo centro vadovas Vytautas Girdzijauskas). Buvo įdomu leistis į turiningą, verčiančią susimąstyti kelionę, kur glūdi žmogaus, norinčio pakeisti pasaulį, idėjos. Asmeninė Ilja Laurs istorija leido pažinti visiškai naują erą Lietuvoje, informacinių technologinių verslą Jungtinėse Amerikos Valstijose ir iš labai arti pamatyti žmogaus svajonę virstant realybe. Labai dėkojame dokumentinio filmo „Svajonių slėnis“ režisierei Neringai Medutytei už suteiktą galimybę jaunimui peržiūrėti filmą apie vieną sėkmingiausių Lietuvos verslininkų Ilją Laurs, pirmąjį lietuvį Silicio slėnyje įkūrusį savo kompaniją „GetJar“.

Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis (plačiakampiais objektyvais mobiliajam telefonui) ir padėkomis už dalyvavimą jaunimo verslumo programos įgyvendinime. Lapkričio 15-16 dienomis rajono ugdymo įstaigų moksleivių komandos, kurios dalyvavo protų mūšyje, vyks į edukacinę programą Sodeliškių dvaro sodyboje, Biržų rajone. Jų laukia programa „Grūdo kelias“, kurios metu aplankys dvaro sodybą, autentišką Aukštaitijos sodybą, 1942 m. pastatytą vėjo malūną, senovinių motociklų, mašinų, traktorių ir garo mašinų kolekciją ir galės išsikepti bei paskanauti naminės duonos.

Jaunimo verslumo skatinimas – vienas iš 2017 m. jaunimo politikos įgyvendinimo prioritetų Pakruojo rajono savivaldybėje. Jaunimo verslumui ugdyti parengta tęstinė Jaunimo verslumo skatinimo programa, kuriai skirtas finansavimas iš Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto. Programos tikslas – skatinti jaunų žmonių užimtumą ir verslumą, nukreipti jų elgesį sąmoninga verslumo įgūdžių įgijimo linkme, stiprinti motyvaciją siekiant išugdyti asmenybę, gebančią savarankiškai ir aktyviai veikti, mokančią gyventi visuomenėje rinkos ekonomikos sąlygomis. Programą įgyvendina VšĮ Pakruojo verslo informacijos centras, Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras ir kiti socialiniai partneriai. Programos tikslinė grupė – jaunimas nuo 14 iki 29 m.

Tęstinė verslumo skatinimo programa orientuota į jaunimo verslumą, siekiant mokyti ir skatinti jaunosios kartos atstovus imtis verslo ir savarankiškos veiklos.

Informacija: Pakruojo rajono savivaldybės administracijos

Nuoroda: http://www.pakruojis.lt/index.php?4163374615