Lietuviškai English

Viešoji įstaiga Pakruojo verslo informacijos centras

Įmonės kodas 168290365 Ne PVM mokėtojas
Pergalės g. 1, LT-83159, Pakruojis
Tel./faks. (8 421) 61 213 

Mob. 8 616 10 765 

El. paštas: info@pakruojovic.lt  

Įdomios vietos

 

Gedimino Ališausko akmenų muziejus

Netoli Latvijos sienos esančiame Striukų kaime ūkininko Gedimino Ališausko sodyboje įkurtas unikalus gamtos kampelis, kuriame paprasti lauko rieduliai virsta stebuklingais akmenimis. Beveik 4 ha teritorijoje – nepakartojami alpinariumai, skulptūrų kompozicijos, tvenkiniai ir įvairialapė žaluma. Nuostabaus grožio sodyboje svarbiausi yra lietuviški laukų akmenys – įvairių dydžių bei atspalvių, gamtos sukurti ir menininkų rankos palytėti. Visi savaip ypatingi, stebinantys, stulbinantys, čia gyvenantys ir turintys savo istoriją. 

Savo istoriją pasakoja senieji sodybos pastatai, sodybos šeimininko senelio klėtyje įrengtas technikos ir kaimo buities muziejus, lauko pakraštyje – galingos ir jau užmarštin grimztančios sovietinės technikos ekspozicija. Sodyboje organizuojami įvairūs renginiai ir rengiamos pažintinės ekskursijos.

Striukų k., Pakruojo r.

Tel. +370 687 91395

El. p. alisauskas@gmail.com


 

 

Gamtos architektūros objektai

Geologijos tarnybos mokslinis bendradarbis Augustinas Linčius iš karto atvėrė akis į neįprastą Pakruojo kraštui peizažą. Tokios formos gūbrio Lietuvoje daugiau nėra. Ant gūbrio viršaus įsitaisęs Linkuvos miestelis. Gūbrys - lanko formos, galais nukeliauja į Latviją, nes tęsiasi 130 kilometrų.

A.Linčius pasakojo, jog gūbrį paliko paskutinis per Lietuvą slinkęs ledynas. Čia jis sustojo ir pakraštyje susikaupė gūbrys.

Ledynui tirpstant žemesnės vietos buvo apsemtos tirpsmo vandens, kuris aplygino gūbrio paviršių. 

Raudonpamūšis, kur iš Mūšos vandenų iškilusi Raudonpamūšio dolomito atodanga. Prieš milijonus metų į akmenį įaugę moliuskai ir dabar matyti atodangos sienoje.

Skalių kalnas Pakruojo rajone - kitas dolomito kūrinys, sutvertas maždaug prieš 300 milijonų metų

Petrašiūnų-Raudonpamūšio dolomito atodangos. Dolomito g. 6, Petrašiūnų k., LT-83477, Pakruojo r.

Tel.: +370 421 42724

 El. p. biuras@dolomitas.lt


 

Pakruojo miesto parkas (medžio skulptūros, sakurų sodas)

1974 m. Kruojos slėnyje įkurtas 14 ha. miesto parkas – renginių bei poilsio vieta. 1987 m., surengus respublikinį medžių drožėjų plenerą, parkas pasipuošė medžio skulptūromis.

Pastaraisiais metais skulptūros restauruojamos ir statomos naujos.

Skirtinguose Kruojos krantuose išsidėsčiusias senąją ir naująją miesto dalis jungia trys kabantieji pėsčiųjų lieptai ir du tiltai. 2016 m. Pakruojo Rotary klubo iniciatyva Pakruojo miesto parke pasodintas sakurų sodas.

  
VšĮ Pakruojo verslo informacijos centras

Tel. +370 421 61213; +370 673 27052


 


 


 

 

GRĮŽTI